Bez obaw, ale z rozsądkiem

Suplementy diety cieszą się wielkim uznaniem konsumentów na całym świecie. Według swoich twórców oraz dystrybutorów mają pomagać na wiele dolegliwości, wzmacniać organizm i dostarczać mu szeregu wartościowych substancji. Należy jednak uważać, by z tymi specyfikami nie przesadzić. Statystyki pokazują, że Polacy zbyt chętnie kupują leki, a pojawienie się suplementów jeszcze bardziej wzmaga ich apetyt na „cudowne” tabletki. Oczywiście wiele z oferowanych produktów rzeczywiście doskonale nam posłuży, warto jednak stosować się do kilku wskazówek. Pomogą one uniknąć przykrych konsekwencji.

Wybierajmy te suplementy, które powstały na bazie naturalnych ekstraktów i wyciągów roślinnych. Powyżej przybliżono kilka z nich. Olejki – rokitnikowy czy pichtowy – są znane od lat i nie stwierdzono ich szkodliwości. Skuteczność jest za to trudna do podważenia. Skrzyp polny i żurawina, pochodzące z kontrolowanych upraw, również dobrze nam posłużą. Przykładów jest wiele więcej, dlatego poszerzajmy swoją wiedzę.

Uwadze polecamy rozmaite publikacje, które opisują poszczególne składniki i wymieniają preparaty powstałe z ich udziałem. Obdarzajmy również zaufaniem firmy, które wyrobiły sobie mocną pozycję w świecie suplementów. Dbają one o najwyższą jakość swoich wyrobów, co dla pacjentów ma znaczenie podstawowe.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Posiłki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *