Dla skóry i włosów

Kolejną występującą w naturze rośliną, która świetnie przysłuży się naszemu organizmowi, jest skrzyp polny. Suplementy powstałe z jego użyciem są łatwe do nabycia w większości aptek oraz w najlepszych drogeriach. Świadczy to o sporym zainteresowaniu konsumentów – zwłaszcza kobiet. Panie od lat korzystają z walorów skrzypu, który jest bogatym źródłem krzemionki. Rozpuszcza się dobrze we krwi, dzięki czemu jest łatwo przyswajalna. Nie tylko poprawia urodę, ale może też wspomagać poważniejsze procesy lecznicze. Krzemionka przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych, zmniejsza zwapnienia gruźlicze w płucach, a także wzmacnia układ kostny. To też świetny sposób na profilaktykę kamicy nerkowej, albowiem spełnia funkcję koloidu ochronnego w moczu.

Kobiety, które są częstymi bywalczyniami salonów fryzjerskich koniecznie powinny przeprosić się ze skrzypem. Odbudowuje on strukturę włosa, który jest narażony na uszczerbek podczas rozmaitych zabiegów. Farbowanie, suszenie czy ondulacja dają świetne rezultaty wizualne, ale na pewno nie wzmacniają włosów. Trzeba więc jakoś to zrównoważyć.

Skrzyp wpływa pozytywnie na stan błon śluzowych oraz naczyń krwionośnych. Ma tym samym do odegrania dużą rolę w ochronie i regeneracji skóry. Stymuluje naturalne wytwarzanie kolagenu, czyli ważnego budulca włosów, paznokci i skóry. Potwierdzono również jego znaczenie w profilaktyce miażdżycy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Diety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *