Gdy jedzenie to za mało

Zdrowe odżywianie powinno być priorytetem dla każdego, komu zależy na dobrej kondycji i dostarczaniu organizmowi niezbędnej dawki składników odżywczych. Optymalnie zbilansowana dieta to solidna porcja mikroelementów, witamin, białka oraz wielu innych pożytecznych substancji. Bywa jednak tak, że tych dobroczynnych związków jest mniej niż wymagają tego przyjęte zalecenia. Wtedy naturalnym krokiem jest dążenie do uzupełnienia tych braków, a to można łatwo uczynić za pomocą suplementów diety. Są to preparaty w formie tabletek, kapsułek czy płynów, które zawierają substancje aktywne o określonych właściwościach.

Najczęściej w suplementach znajdziemy naturalne ekstrakty roślinne oraz ziołowe, które mają pozytywny wpływ na nasze ciało i umysł. Skuteczność konkretnego środka zależy od skomponowania jego składu. Należy wybierać te suplementy, które pokrywają całość lub przynajmniej większość dziennego zapotrzebowania organizmu na dany składnik. Wówczas ich przyjmowanie ma sens.

Jak w każdej sferze, tak i tu istotny jest umiar. Spożywanie zbyt dużej ilości suplementów może odbić się na naszym zdrowiu negatywnie. Przestrzegajmy zatem dawek ujętych w ulotce informacyjnej, a jeśli mamy nadal wątpliwości – śmiało pytajmy lekarza. Skutki uboczne tudzież objawy przedawkowania takich preparatów są bardzo rzadkie, ale nie należy zwiększać ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *