Ulga z żurawiny

Infekcje układu moczowego są nie tylko krępujące, ale przede wszystkim bardzo uciążliwe. Zapadają na nie zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wśród dostępnych specyfików, które pomagają pozbyć się problemu, są też obecne suplementy diety bazujące na żurawinie. Ten smaczny, cierpkawy owoc występuje najpowszechniej w Ameryce Północnej – zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Napoje oraz desery z żurawiny są tam bardzo popularne i stanowią ważną część amerykańskiego dziedzictwa kulinarnego. Nauka potwierdziła także medyczne walory żurawiny. Wynikają one z jej składu. Kwasy (cytrynowy, chinonowy, jabłkowy oraz benzoesowy), flawonoidy, taniny i zestaw witamin (C, A, B1, B2) robią swoje.

Żurawina hamuje proces adhezji. Polega on na przywieraniu bakterii do ścianek nabłonka cewki moczowej. Drobnoustroje wywołują stan zapalny, co objawia się pieczeniem oraz ostrymi bólami. Dlatego przy takich dolegliwościach należy systematycznie zakwaszać organizm, pić dużo wody i przyjmować omawiane owoce. Można jeść je suszone lub posiłkować się suplementem o wysokiej zawartości naturalnego ekstraktu.

Układ moczowy to nie jedyny obszar, któremu aromatyczny owoc dobrze się przysłuży. Wymienione wyżej flawonoidy są przeciwutleniaczami, zmniejszają zatem ryzyko zapychania naczyń krwionośnych. Ograniczają zakrzepy krwi, są więc pomocne w zapobieganiu chorobom układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *