Uzależnienia od używek mają swoje źródła przede wszystkim w słabościach ludzkiej psychiki, ale wpływają również na kondycję organizmu. Należy zatem wystrzegać się nadużywania takich specyfików jak alkohol czy nikotyna. Co jednak zrobić, gdy problem już się pojawił, a co za tym idzie odczuwamy silny głód? Istotną częścią terapii uzależnień od tych dwóch substancji mogą być suplementy diety powstałe na bazie korzenia rośliny kudzu. Przywędrowała ona z Japonii do Stanów Zjednoczonych – pierwszy raz zaprezentowano ją w 1876 roku. Okazałe pnącza spodobały się Amerykanom i wkrótce kudzu zaczęto hodować za oceanem. Dziś doskonale znane są dobroczynne właściwości azjatyckiej rośliny.
Pierwsze informacje, które naprowadziły ekspertów na zdrowotne walory kudzu, odnaleziono w starożytnych zapiskach. Już wówczas pojawiał się problem nadmiernego spożycia alkoholu, a ówcześni medycy odkryli, że spożywanie korzenia redukuje łaknienie na wyskokowe napoje. Współczesne badania potwierdzają trafność tych prastarych przekazów.
Jak w przypadku większości naturalnych suplementów diety, kudzu ma więcej pozytywnych cech. Wspomaga regenerację organizmów wyniszczonych nałogiem, poprawia samopoczucie, łagodzi bóle stawowo-mięśniowe. Stabilizuje przy tym system nerwowy osób uzależnionych. Panie powinien zainteresować dodatni wpływ korzenia na przebieg menopauzy.