Na wrzody i nie tylko

Potencjał tkwiący w naturalnych preparatach leczniczych jest ogromny. Wszak to na nich przez tysiące lat opierała się medycyna – nawet w bardzo rozwiniętych jak na dawne czasy cywilizacjach. Na Dalekim Wschodzie przywiązywano szczególną wagę do wykorzystywania roślin, w tym ziół oraz owoców, by nieść ulgę cierpiącym na rozmaite przypadłości. To Azjatom zawdzięczamy wiedzę o zbawiennym działaniu oleju rokitnikowego. Jest to rzadki olej, pozyskiwany z owocu ananasa syberyjskiego. Sprawdza się świetnie jako lek w terapii przewodu pokarmowego. Łagodzi objawy wrzodów żołądka i dwunastnicy, jako smarowidło pomaga też przy hemoroidach. Wiele maści na żylaki odbytu zawiera ten olej.

Wachlarz możliwości jakie posiada rokitnikowy specyfik jest szerszy. Jego przyjmowanie odgrywa rolę w profilaktyce chorób układu krążenia. Ponadto niweluje drobne objawy niestrawności, takie jak mdłości, bóle brzucha czy zgagę. Jest też zalecany do przyjmowania w czasie wymiotów, ponieważ hamuje zwracanie. To chyba wystarczające powody, by mieć go w domowej apteczce.

Dostępne w sprzedaży oleje z ananasów syberyjskich są wytwarzane tradycyjną metodą tłoczenia dyfuzyjnego. Gotowy olej ma intensywnie pomarańczowy kolor oraz specyficzny zapach. Czystość olejku owocowego powinna oscylować w granicach 98 procent, co czyni produkt w pełni naturalnym.

zobacz jak można się zarazić żółtaczką leki typu Integrilin2 kupują ludzie oszczędzający na leczeniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

suplementydiety.net © 2019 | Newsphere by AF themes.