Srebro jako antybiotyk

Zażywanie leków zaliczanych do kategorii antybiotyków bywa źle tolerowane przez ludzki organizm. Medykamenty te są często najłatwiejszym rozwiązaniem z punktu widzenia lekarza, ale wymuszają reakcje niezgodne z naturalnym rytmem naszego ciała. Czy można zapisywane przez doktora specyfiki zastąpić czymś innym? Okazuje się, że tak. Srebro koloidalne jest w stanie zabijać nawet 650 szczepów bakterii, w tym wiele takich, z którymi mają sobie radzić agresywne antybiotyki. Badania wskazują przy tym, że jak na razie chorobotwórcze szczepy nie potrafią się uodpornić na działanie srebra. To przemawia za jego stosowaniem.

Roztwór srebra zwalcza bakterie w przeciągu około 5 do 6 minut. Żaden złożony lek nie może się z nim równać. Koloidalny płyn, który można nabyć jako suplement diety, zawiera jony srebra o czystości rzędu 99,9 procent. Cząsteczki są zawieszone w wodzie dejonizowanej, dzięki czemu preparat posiada strukturę maksymalnie zbliżoną do płynów ustrojowych człowieka. Fakt ten decyduje o znakomitej przyswajalności szacowanej na 90-100 procent. Skutki uboczne stosowania Ag100 występują jedynie w skrajnych przypadkach – długotrwała ekspozycja może wywołać argyrię.

W przeciwieństwie do wielu innych metali czyste srebro nie jest kumulowane w organizmie. Zostaje naturalnie wydalone w ciągu paru dni. Nie odnotowano jak dotąd żadnych objawów podrażnień układu pokarmowego ani wątroby.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Diety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *